Jump to content

Kallarati Heroik

Active Contributor
 • Content Count

  281
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Kallarati Heroik

 • Rank
  Regular

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.facebook.com/eaacollections/

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Tirana, Albania
 • Interests
  ALBANIA ORDERS, MEDALS, BADGES & THEIR DOCUMENTS.

Recent Profile Visitors

11,235 profile views
 1. NEW ENTRY IN COLLECTION. PERSONAL DOCS OF ARTILLERY OFFICER PALI PRIFTI. NEW ENTRY IN MY COLLECTION. PERSONAL DOCUMENTS OF ARTILLERY OFFICER PALI PRIFTI. FOR 10 YEARS HE WAS COMMANDER OF ANTIAIRCRAFT DEFENSE 1982 - 1992.
 2. IT IS BULGARIAN EARLY TYPE.
 3. Nice medal. Nice design. Test it for real silver. Pattina looks good.
 4. Une ta tregova si shembull, dmth nuk eshte shqiptare. Te dyja kane te njejte kopsat qe fillojne nga gusha e perfundojne fiks poshte gjoksit. Ska asgje te gabuar nga ana ime. Ky grup eshte per gjithe boten. Secili eshte i lire te jape mendim. Ndersa ju po qaheshit se ekspertet e faqes e pane postimin dhe nuk e perfillen, une shqiptari idiot ju dhashe nje shembull te ngjashem per reference. K.H
 5. Rastesisht po lexoja artikullin dhe kur pashe oficerin mu kujtua postimi juaj. Mbase dhe jam gabim, por po ta veresh kemishen ketu te kto fotot kopsa i mbaron ne mes. Ta kam prere te afruar. Ne foto, oficer i sigurimit. Shendet.
 6. Never seen a solid gold. Maybe you should ask the author of LAME book.
 7. I have 1 piece skanderbeg ikom numbered documented. But in albania docs does not signed the number of medal. Number 531.
×
×
 • Create New...